1. Atvykti į VšĮ Vilkpėdės ligoninę gydymui ir slaugai siuntime ar kitame dokumente nurodytu laiku.

2. Turėti dokumentus, įrodančius tapatybę, draustumą privalomuoju sveikatos draudimu, atstovavimo pacientui bei kitus dokumentus (gydytojo siuntimą) ir informuoti apie kitas reikšmingas aplinkybes (jei asmuo yra teismo pripažintas ribotai veiksnus).

3. Laikytis VšĮ Vilkpėdės ligoninės vidaus tvarkos taisyklių ir stacionarinio režimo reikalavimų (nesilankyti kitose palatose, nesigydyti patiems, nerūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų, psichotropinių medžiagų ar narkotikų, netriukšmauti, neišvykti už ligoninės teritorijos ir t. t.).

4. Gydančiam gydytojui ir slaugytojui teikti teisingą ir visą informaciją, kuri pagrįstai reikalinga diagnozuoti ligą, būklę ar sveikatos sutrikimą ir gydyti pacientą (apie esamas ir buvusias ligas, traumas ar intervencijas (operacijas), vartotus vaistus, pastebėtas alergines reakcijas nuo vaistų ar vitaminų ir t. t.).

5. Informuoti gydantį gydytoją ir slaugytoją apie pakitusią savo sveikatos būklę asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo metu.

6. Laikytis gydančio gydytojo ir slaugytojo nurodymų ir rekomendacijų, ne tik dėl gydymo, tačiau ir dėl profilaktikos, slaugos ar tęstinio gydymo namuose.

7. Medicinos dokumentuose patvirtinti parašu apie visus veiksmus, kuriems atlikti paciento buvo duotas informuoto paciento sutikimas ar kitais VšĮ Vilkpėdės ligoninės vidaus tvarkos taisyklėse (ar kitose procedūrose) numatytais atvejais.

8. Savo veiksmais nediskriminuoti ir nežeminti VšĮ Vilkpėdės ligoninės darbuotojų, kitų pacientų ir jų artimųjų garbės ir orumo, gerbti jų teises.

9. Tausoti VšĮ Vilkpėdės ligoninės ar jos pacientui laikinai patikėtą turtą.

10. Pagal pateiktus finansinius dokumentus apmokėti už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurios yra nekompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšų.

11. Laikytis asmens higienos reikalavimų.