Pacientams, atvykstantiems į ligoninę, būtina turėti:
  • patogius kasdienius drabužius (2-3 komplektus: apatin drabuž, pižamą, chalatą, laisvus lengvai apvelkamus drabužius, kojines, šlepetes, lauko drabužius ir avalynę);
  • asmens higienos priemones (šukas, dantų šepetėlį, dantų pastą, kempinę, šampū, skutimosi priemones, kremus ir kt.);
  • klausos aparatą, akinius, lazdelę, vaikštynę (jeigu pacientas turi);
  • rankšluos;
  • valomąjį odos kremą;
  • popierinius rankšluosčius.

Priedas Nr. 1
Patvirtinta
VšĮ Vilkpėdės direktoriaus
2016-09-16 sakymu Nr.

Atmintinė, skirta pacientui, išeinančiam į lauką (ligoninės teritoriją) arba jo artimiesiems, kurie išveža ar lydi pacientą į lauką (ligoninės teritoriją)

1. Pacientai gali būti išvežami ar išvedami arba gali išeiti pasivaikščioti tik ligoninės teritorijoje.
  2. Visus pacientus, kurie yra išvežami, išvedami ar patys išeina į ligoninės teritoriją, palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus slaugytojas turi užregistruoti Ligonių, išeinančių į įstaigos teritoriją registravimo žurnale. Paciento artimieji, kurie išveža ar lydi pacientą į lauką (ligoninės teritoriją), pasirašytinai supažindinami su šia Atmintine, skirta pacientui, išeinančiam į lauką (ligoninės teritoriją) arba jo artimiesiems, kurie išveža ar lydi pacientą į lauką (ligoninės teritoriją).
  3. Paciento artimieji, veždami ar lydėdami pacientą į lauką (ligoninės teritoriją), privalo tai atlikti saugiai bei, pasikonsultavę su PGS skyriaus slaugytoju ar kitu medicinos personalu, tinkamai naudoti pacientui paskirtas kompensacinės technikos bei kitas pacientui dėl jo sveikatos būklės būtinas priemones.
  4. Paciento artimiesiems, išvedusiems ar lydintiems pacientą į lauką (ligoninės teritoriją), griežtai draudžiama pacientą palikti lauke vieną.
  5.  Paciento artimieji, išvedę ar lydintys jį į lauką (ligoninės teritoriją) ir pastebėję pakitusią ar pablogėjusią paciento būklę, privalo nedelsiant apie tai pranešti artimiausiai esančiam ligoninės darbuotojui.
  6. Pacientai, sergantys Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis, lauke gali būti tik jiems skirtame ligoninės teritorijoje esančiame uždarame kiemelyje.
  7. Pacientams griežtai draudžiama vaikščioti ar būti ligoninės teritorijos važiuojamoje dalyje, pacientas ir jį lydintis asmuo turi laikytis galiojančių kelių eismo taisyklių.
  8. Pacientas, pageidaujantis išeiti už ligoninės teritorijos ribų ar jo atstovas, pageidaujantis išsivesti ar išsivežti pacientą už ligoninės teritorijos ribų, turi raštu pateikti prašymą gydančiam ar budinčiam gydytojui arba palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjui bei gauti jo sutikimą. Tokiu atveju, išėjęs už ligoninės teritorijos ribų pacientas (jo atstovas) prisiima pilną atsakomybę atitinkamai už savo arba atstovaujamo paciento sveikatą.