DĖMESIO!

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 10 d. sprendimu Nr. V-819 ir 2020 m. balandžio 17 d. sprendimu Nr. V-894 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 10 d. sprendimo Nr. V-819 „Dėl Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų teikimo karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo laikotarpiu“ pakeitimo“, informuojame, kad karantino laikotarpiu į Vilkpėdės ligoninę stacionarizuojami pacientai:

1)   kurie yra išrašomi iš stacionarinės gydymo įstaigos, kai yra baigtas gydymas ir tik tada, kai prieš pacientą perkeliant jam atlikto COVID-19 tyrimo (ėminys iš nosiaryklės ar ryklės) rezultatas yra neigiamas;

2)   kurie perkeliami iš stacionarinių gydymo įstaigų, kurios yra COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židiniai, tik tuomet, kai prieš pacientą perkeliant du kartus iš eilės, ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu, iš paciento nosiaryklės paimtuose tepinėliuose nerandama SARS-CoV-2 viruso arba po 37 kalendorinių dienų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozavimo dienos, jei tepinėliai pakartotiniam ištyrimui dėl SARS-CoV-2 viruso nebuvo paimti;

3)   kurių sveikatos būklės atitinka nustatytas įprastas slaugos indikacijas ir kurie liko be priežiūros dėl juos slaugiusio vienintelio asmens mirties;

4)   kurių sveikatos būklės atitinka nustatytas įprastas slaugos indikacijas ir kurie liko be priežiūros dėl to, kad vienintelis juos prižiūrėjęs asmuo dėl ūmaus sveikatos būklės pablogėjimo greitosios medicinos pagalbos buvo hospitalizuotas į stacionarinę asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Pacientai išrašomi iš Vilkpėdės ligoninės pasibaigus 120 dienų gulėjimo laikui arba paciento sveikatos būklė nereikalauja nuolatinės medicininės priežiūros ir (arba) stebėsenos ir yra stabili ne mažiau kaip 5 dienas paeiliui.

Karantino laikotarpiu Vilkpėdės ligoninėje mokamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos neteikiamos, išskyrus pacientams, kuriems teikiamų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų faktinė trukmė pasiekė 120 dienų ir sveikatos būklė reikalauja nuolatinės medicinos priežiūros.

Karantino laikotarpiu Vilkpėdės ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus mirštančių pacientų, kurių lankymas suderinamas su gydančiu gydytoju. Lankant pacientą būtina dėvėti asmens apsaugos priemones.

Kodėl dėvime kaukes?